Kelimelerin Gücü

Yazmak beni mutlu eden ve bana güç veren bir eylem. Kelimeler, hayatımızda o kadar çok etkiye sahiptir ki aslında. Bir kelimeyle kendinizi var edebilirken, başka bir kelimeyle yok edebilirsiniz. Çevremizdeki insanlara daima onları ne kadar çok sevdiğimizi söyleriz ya da bizim için ne kadar değerli olduklarını. Peki, kendinizi sevdiğinizi en son ne zaman söylediniz kendinize? Ya da ne olursa olsun kendinize olan sevginizin hiç azalmayacağını? Ne zaman hatırlattınız?

İki gün öncesine kadar dibe vurmuş bir halde hissediyordum. Tamamen mahvolmuş. Düşüncelerimi kontrol edemiyordum. Kapana sıkışmış gibiydim. Sanki dışarı çıkmamı engelleyen bir kapı vardı. Sonra farkettim ki o kapı bendim. Etrafımdaki duvarlar ise kötü ve olumsuz düşüncelerimdi. Düşüncelerimi yavaş yavaş değiştirmeye başladığımda, o duvarlar da küçük küçük delikler açılmaya başladı. O an nefes aldığımı farkettim. İhtiyacım olan tek şey içimdeki gücü bulmaktı. Ama şunu söylemeliyim ki, o güç aniden ortaya çıkmıyor. Yavaş yavaş yıkıyorsunuz kötü düşüncelerinizi ve şunu da eklemeliyim ki olumsuz düşünceler bir anda kaplamıyor beynimizi, onlarda zamanla oluşuyor. Zamanla oluştukları için zamanla yok oluyorlar. Kendinizi bulmaya başladığınızda, bunu hissettiğinizde bile mutlu olduğunuzu göreceksiniz. Ben mutluluğun maddi bir karşılığı olduğunu düşünmüyorum. Mutluluk insanın kendini sevmesiyle başlar. Mutluluk hayatınızdaki tüm olumsuzluklara rağmen iç huzuru bulabilmektedir. Hangimizin sorunları yok ki? Hangimiz tamamen mükemmel bir hayat yaşıyor ki? Mükemmel hayat gerçekten varsa tabi.

Eğer kendinize bütün bir hayatınız boyunca güçsüz ve zayıf olduğunuzu söylerseniz, artık ona dönüştüğünüzü göreceksiniz. Fakat her şeyi başarabileceğinizi söyleyip kendinize inanırsanız, beyniniz onu bedeninize ve zihninizde kodlayacaktır. Sizde artık ona inanır, hayatınıza öyle devam edersiniz. Kelimeler öyle güçlüdürler ki bütün bir hayatımızı şekillendirirler.

Merve Çiftci

Merve Çiftci tarafından yayımlandı

Merhaba, blog'uma hoş geldiniz. Burada gündelik hayat hakkındaki görüşlerimi dile getiriyorum. Her Cuma yeni yazı yayınlıyorum. Yazılarım hakkında görüşlerinizi belirtir ve takip ederseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: