Değişim

Yeniden başlamak mümkün mü? Her şeye. Yeni bir sayfa açmak hayatında. Dün baktığın gibi bakmamak etrafına. Farklı görmek olanları, farklı yorumlamak. Mümkün mü yeniden başlamak? Bir anda değiştirebilir miyiz her şeyi? Asıl soru kendimizi değiştirmek mümkün mü?

Peki değişimden kasıt ne? Sadece fiziksel olarak bir değişim yeterli mi? Bana sorarsanız değil. Çünkü, dışı mükemmel ama içi boş çok insan gördüm. Bence asıl değişim : İnsanın fikirlerini, alışkanlıklarını ve hayata bakışını değiştirmesiyle başlar. Bizi biz yapan fikirlerimiz ve davranışlarımızdır. Hayatı belirli bir çizgi de yaşamak, yaşamak mıdır gerçekten? İnsan dünya ya sadece tüketmek için mi gönderilmiştir? Tüm görevimiz çalışmak ve harcamaktan mı ibarettir?

Zor zamanlar yaşadığımız şu günlerde, bolca vaktimiz var. Kendimizi sorgulamak ve değiştirmek istediğimiz şeyleri değiştirmek adına , örneğin ben erken kalmak istiyorum ya da belirli saatlerde düzenli olarak uyumak istiyorum. Uykumu düzene sokmak istiyorum. Ben değişimin bir anda olduğuna inanmıyorum. Minik minik adımlarla başarıyor insan değişmeyi. İşe en zorundan başlamak yerine, bizi daha az yoracak ve yapılması daha kolay işlerden başlamak yerinde bir karar olsa gerek. İnanıyorum ki bunu da atlatacağız 🙏

Merve Çiftci

Merve Çiftci tarafından yayımlandı

Merhaba, blog'uma hoş geldiniz. Burada gündelik hayat hakkındaki görüşlerimi dile getiriyorum. Her Cuma yeni yazı yayınlıyorum. Yazılarım hakkında görüşlerinizi belirtir ve takip ederseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: