Sosyal medya üzerine bir eleştiri

Güneşli bir öğle vaktiydi 🌤️🌞

Eskiden en sevdiğimiz insanların fotoğrafları sadece albümlerde olur ve belirli kişilere gösterildi. Yıllarca saklanırdı. Oysa şimdi ki fotoğraflar tanımadığımız insanlara bile açık. Güzel anılarımız paylaştıkça azalıyor, eksiliyor sanki.

Birine verdiğimiz değer, onunla olan fotoğrafımızı paylaşıp altına süslü kelimeler yazmakla ölçülür oldu. Sorsan belki hafta da bir gün bile nasılsın diye sormayan insanlar, sosyal medya da tam bir sevgi pıtırcığı. Hayatlarımız birbirine çok benzese dahi, insanlar bunun sadece belirli günlerini veya saatlerini alıp paylaştığında ‘ Aaa! Ne kadar da güzel bir hayatı var’ diyoruz hepimiz. Oysaki gerçek tamamen farklı.

Kitaplar bile artık okunmuyor. Sadece fotoğrafları konuyuluyor ve işleri bitiyor. Hayvanlar artık sevilmiyor, sadece fotoğrafları paylaşılıyor. Belki gün içinde bir kap mama vermeyen insan, kedisini alıp bir fotoğraf paylaştığında hayvansever ilan ediliyor.

Herkes hayatından şikayetçi fakat kimse şükretmiyor. Ya da şikayet ettiği durumları değiştirmeye çabalamıyor. Belki de çoğu insan koca bir ömrü şikayet etmekle geçiriyor. Yaşadığı bir günün bile aslında ne kadar önemli ve tekrarı olmayacak olduğunu anlamadan.
İnsanlara bir şeyleri göstermeye o kadar odaklanmışız ki, gerçek hayatımızı yaşayamıyoruz.

Güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle 🌼

Merve Çiftci

Merve Çiftci tarafından yayımlandı

Merhaba, blog'uma hoş geldiniz. Burada gündelik hayat hakkındaki görüşlerimi dile getiriyorum. Her Cuma yeni yazı yayınlıyorum. Yazılarım hakkında görüşlerinizi belirtir ve takip ederseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: