Düşüncelerin Hayat’a Geçirilmesi

Bazı anlar ruhumun çırpındığım hissediyorum. Kendi içimde… Var olanı değiştirmek için o kadar düşünüyorum ki ; sonunda kendimi düşüncelerin arasında kaybediyorum. Kimi günler, okumak için elime bir kitap aldığımda, okuduklarımı bile anlamayacak ale gelip usulca bırakıyorum kitabımı. Sonra kendime diyorum ki; ya gerçekten bu düşündüklerini yaparsın ya da tüm hayatın boyunca sadece birer düşünceden ibaret kalacak.

Farkettiğim bir nokta var ki; ben bu işlerin hepsini aynı zaman da yapmaya çalışıyorum. Bu yüzden hiçbirine vakit ayıramıyorum ya da tam istediğim gibi yapamıyorum. İnsan olarak yeni şeyler yapmayı istediğimiz zaman ertelemeyi çok severiz. ‘Amaan yarın yaparım.’ ya da ‘Sonra yaparım.’ gibi cümleler kurarız. Aslında haksız da sayılmayız çünkü en cazip fikirler, en olmadık yerlerde ve zaman da aklımıza gelir.

İçinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle çoğumuzun rutin hayattaki düzeni bozulmuş durumda. Buna ben de dahil. Uyku saatlerimiz, yemek yediğimiz vakitler ya da ders çalıştığımız vakitler… Aslında bu süreci avantaja çevirmekte bizim elimizde. Ben bu süreç boyunca erken kalkmanın önemini anladım diyebilirim. Geç kalktığımda günün yarısı bitmiş oluyor ve yapmak istediğim işlere vaktim olmuyor. Ama erken kalktığım zaman, kendim için örnek verecek olursam sabah ders çalışıp, günün geri kalan kısmını kendime ayırabiliyorum. Kendim de uygulamakta zorlasam da alışkanlık haline getirmek istiyorum. Çünkü biliyorum ki hayatımızı kaliteli hale getiren asıl şey alışkanlıklarımızdır. Hayatımızı değiştirmek istediğimizde işe ilk olarak alışkanlıklarımızdan başlamalıyız.

Merve Çiftci

Merve Çiftci tarafından yayımlandı

Merhaba, blog'uma hoş geldiniz. Burada gündelik hayat hakkındaki görüşlerimi dile getiriyorum. Her Cuma yeni yazı yayınlıyorum. Yazılarım hakkında görüşlerinizi belirtir ve takip ederseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: