Belki de

Belki de sırf güneşin doğuşunu görmek için yaşamalı insan, belki de yeniden görmek için sevdiklerinin yüzünü, belki de umudu olduğu için, ya da hayali, belki sevdiği için belki annesi, belki de mücadele etmek istediği için yaşamalı insan, sahi insan ne için yaşamalı?

Dünya ya gelmenin tek amacı, yemek, içmek ve uyumak olmamalı. Her şeyden önce iyi ve güzel şeyler bırakmalı insan etrafına, güzelliklerle hatırlanmalı, nasıl bilirdiniz sorusuna laf icabı değil, gerçekten iyi bilirdik denilmeli mesela. Ya da yıllar sonra bir dostu onu hatırladığında yüzü gülebilmeli,

Yaşam, bilinmezliklerle dolu koca bir yol. Kimi zaman acılar, hüzünler. Kimi zaman mutluluklar ve heyecanlar saklı içinde. Bakmak ve görmek farklıysa eğer, insan hayatındaki güzellikleri görmeli. Şükretmeli,, ne olursa olsun her haline. Her hale. Belki daha gidecek çok yolumuz vardır ya da sadece birkaç gün..

Merve Çiftci

Merve Çiftci tarafından yayımlandı

Merhaba, blog'uma hoş geldiniz. Burada gündelik hayat hakkındaki görüşlerimi dile getiriyorum. Yazılarım hakkında görüşlerinizi belirtir ve takip ederseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: