Sevgi nedir?

Sevgi ; sözlük anlamı insanı bir kimseye ya da şeye karşı ilgi ve bağlılık ilgi ve göstermeye yönelten içsel duygu,sevme duygusu.

Sözlük anlamı her ne kadar ilgi ve bağlılık olsa da diğer insanlar bu bağlılık duygusunu bağımlılığa çevirebiliyor. ya da ilgiyi sürekli o insanla meşgul olmak olarak yorumluyor. Sevgi her şeyden önce içten gelen ve sahte olmayan bir duygudur. Sevgiyi satın alamazsınız. Marketlerde bulunmaz. İnsan kalbindedir sevgi. Sevgi bir dostunu arayıp, halini sormaktır. Arkadaşın üzgünken yanındayım demektir . Sevgi seni düşündüm demektir ya da bunu görünce aklıma sen geldin cümlesidir. Üstelik sevgi sadece insana karşı duyulmaz. doğa’ya , hayvanlara karşı da sevgi besler insan. Misal ben kedileri ve çiçekleri çok severim. Bu yazıyı okuyorsanız eminim siz de seviyorsunuz.

Belli bir yaşıma kadar sevginin kelimelerden ibaret olduğunu sandım. Yanılmışım…Sevgiyi süslü kelimelere sığdıramazsınız, sevgiyi hissettirirsiniz. Ben artık davranışa yansımayan hiçbir sevgi sözcüğüne inanmıyorum. Seven belli eder çünkü. Sizi seven insanlar sizi kırmaktan korkarlar, incitmek istemez onlar. Eğer yaptığınız bir hata varsa nazikçe uyarırlar. Hayat o kadar garip ki, herkes herkesten şüphe eder olmuş. Şu da yine çok gariptir ki herkes herkesle samimi ama kimse kimseyi gerçekten sevmiyor. Sahte dostluklar, sahte arkadaşlıklar, sahte aşklar…

Sahte olan hiçbir şeyi bu zamana kadar sevmedim, sevmeyeceğim. Hayatınızda size gerçekten siz olduğunuz için değer veren insanlar varsa çok şanslısınız. Çünkü onlardan az kaldı. Sevdiğiniz insanlara sahip çıkın,kaybetmeyin. Sonra çok geç olabilir…

Sevgiler.

Merve ÇİFTCİ

Merve Çiftci tarafından yayımlandı

Merhaba, blog'uma hoş geldiniz. Burada gündelik hayat hakkındaki görüşlerimi dile getiriyorum. Her Cuma yeni yazı yayınlıyorum. Yazılarım hakkında görüşlerinizi belirtir ve takip ederseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: