Gönüldeş

Bir fotoğraf karesi, bir cümle, bir şarkı bile içimdekileri dökmem, ilham olmaya yetiyor, ne zaman yazacağım belli olmasa da o an yazmak istiyorsam kendimi tutamıyorum. Bu yazım da ise çok sevdiğim bir arkadaşımla çekindiğimiz fotoğrafa bakarken yazma isteği duydum.

O fotoğrafta, iki yakın dost, sevgi ve güvenle bakan iki göz ve yan yana olmaktan mutluluk duyan iki yüz gördüm her zaman. Dostluğu cümleyle anlatabilirsiniz belki ama biz fotoğrafını çoktan çekmiştik anlaşılan 🙂 O an aklımdan şunlar geçti ; böylesine beni seven, bana değer veren, olduğum gibi kabul eden ve değiştirmeye çalışmayan, beni yormayan, üzmeyen dostlarım olduğu için çok şanslı ve mutluydum. Ne olursa olsun yanımda olacağını bildiğim insanlar vardı. İyi günde ve kötü günde. Yardımına ihtiyacım var dediğimde, bana bahane üretmeyecek, işim var demeyecek insanlar almıştım hayatıma. Onlar da beni almışlardı, zamanlarını bana ayırmışlar, fotoğraf galerini benimle paylaşmışlar, komik videoları bana atmışlar, benimle gülüp, dertlenmişlerdi. En önemlisi ise kalbimi kırmaktan korkan dostlar biriktirmişim. Dost dediğimiz insanlar güvenmekten korkmadığımız ve bizi üzmeyeceğini bildiğimiz insanlardır. Sürekli sizi yoran, kalbinizi defalarca kırdığı halde aman aram bozulmasın, bu da bi kenarda dursun dediğimiz kişiler değil dost, arkadaş dahi olamazlar. Size bir kere kazık atıp, arkanızdan iş çeviren insanlar emşn olun bir defa daha yapmaktan çekinmeyecektir. İlkinde çekinmemiş ki zaten, diğerinde düşünsün. Çevrenizdeki insanlara dikkat edin çünkü : Kimle gezdiğinize, kimle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin. Çünkü; Bülbül gül’e, karga çöplüğe götürür.

Hz. Mevlana 🐦🌹

Sevgiler.

Merve Çiftci

Merve Çiftci tarafından yayımlandı

Merhaba, blog'uma hoş geldiniz. Burada gündelik hayat hakkındaki görüşlerimi dile getiriyorum. Her Cuma yeni yazı yayınlıyorum. Yazılarım hakkında görüşlerinizi belirtir ve takip ederseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: