Anne / Şiir

Anne… Sana bugünler de bahsetmek istediğim şeyler var. Tabii bir de bahsedemediklerim. Ama konumuz bu değil, en azından şimdilik.

Yüreğim çok yorgun anne, bir o kadar da yaşama sevinciyle dolu. Sanırım hayata karşı duruşumu ve gücümü senden almışım. Üstelik sen bir de ‘bana hiç çekmemişsin’ diyorsun…

Küçüklüğümden beri çok okurum biliyorsun. Okudukça yeni şeyler öğreniyor insan,değişiyor. İnsanlar… Kitaplardan bile zor anlaşılıyor anne. Öyle anlar oluyor ki yaşadığım hayal kırıklığı ve hissettiğim acı karşısında konuşamıyorum. Boğazımda bir şeyler düğümleniyor sanki. Ne zaman geçecek bu düğümler anne?

Anne… Artık yorulduğumu hissediyorum. İçten içe sarıyor bu his beni, engel olamıyorum. Yoruldum diyorum ama mücadele etmekten de vazgeçmiyorum. Bakma sen bana. Bir şarkı açıp, Yürüdüm mü bir şeyim kalmaz. Kalmaz ama yine de unutamıyor insan. Nasıl unutulur ki üstelik, onca acı, gözyaşı…

Anne… Sen farkında değilsin ama ben her gün seni seyrediyorum. Yüzünü inceliyorum, elli yaşında olmana rağmen hiç eskimeyen güzelliğini. Ellerine bakıyorum sonra, çalışmaktan yıpranmış ve biraz da kırışmış olan ellerine. Yaşandığını en çok ellerin hatırlatıyor bana, bir de ağaran saçların.

Her gün usanmadan erkenden kalkıp işlerine koşturmanı izliyorum. Arada usanıp ‘Bu dünya’ nın işi de hiç bitmiyor ‘ diyorsun. Haklısın. Şimdi de tüm dikkatini ocakta pişmekte olan yemeğe vermiş, aynı an da üç farklı yemek pişiriyorsun. Üzerinde her zaman giydiğin buluz, yelek ve şalvar var. Zaten sen yeleği hem yazın hem kışın giyersin… Bu satırı yazarken hafif bir gülümseme yerleşiyor yüzüme.

Anne… Sen hep böyle kal. Çalışkan, güçlü ve güzel.

Kızın : Merve

Merve Çiftci tarafından yayımlandı

Merhaba, blog'uma hoş geldiniz. Burada gündelik hayat hakkındaki görüşlerimi dile getiriyorum. Her Cuma yeni yazı yayınlıyorum. Yazılarım hakkında görüşlerinizi belirtir ve takip ederseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: