Huzur Nedir?

Sizce nedir huzur? Peki arayarak onu elde edebilir miyiz? Nerede bulabiliriz? Dilerseniz tüm bu soruların cevabını yazımı okuduktan sonra, yorum bölümünde benimle paylaşabilirsiniz :))

Bana sorarsanız huzur aranacak bir şey değildir. Veyahut parayla satın alacağımız bir şey değildir. Başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Bundan hemen hemen iki sene önce kendimi sürekli olarak huzursuz ve stresli hissediyordum. Başlarda bunun dış görünüşe alakalı olabileceğini düşündüm ve tabiri caizse deli gibi alışveriş yapmaya başladım. Ne zaman dışarı çıksam mutlaka bir şeyler satın alıyordum. Uzun bir süre bu böyle devam etti, ben yanlış olduğunu anlayana dek. Bi süre sonra fark etmişim ki, çok kıyafetim olmasına karşın ben hala huzursuz ve mutsuzum. Demek ki neden bu değildi. Sonrasında anlamlı anlamsız, işime yarayan veya yaramayan eşyalar satın almaya, paramı cafelere gidip yiyip içerek harcamaya ve hissettiğim huzurluğu bir nevi harcama yaparak doldurmaya çalıştım fakat bu da işe yaramadı. O zaman anlamıştım ki huzursuzluk dışımda değil, içimdeydi. İçimde biri bana ulaşmaya çalışıyordu. İyi olmadığımı ve onu fark etmem gerektiğini bana anlatmaya çalışıyordu . Artık zamanı gelmişti.

Önce beni neyin huzursuz ettiğini araştırmaya başladım. Karşıma ilk çıkan sosyal medya oldu. Sosyal medya beni gerçekten etkiliyordu. Sürekli orada varolmam, paylaşım yapmam ve oradaki insanlara benzemem gerektiğini düşünüyordum. Neredeyse her gün kendimi o insanlarla kıyaslıyordum. Ve bir gün sosyal medya hesabımı sildim. Üzerimden büyük bir yük kalkmıştı. Daha sonra günün stresinden biraz da olsa uzaklaşmak için meditasyon yapmaya başladım. Kafamın içinde bir türlü susmak bilmeyen sesleri bu şekilde susturmayı başarmıştım. Hiçbir zaman atılgan biri olamadım ancak bu yönümü değiştirmek için küçük adımlar atmaya başladım ve değiştiğimi fark ettim. Aslında benim huzursuzluk sandığım şey, kendimi arayışımdı. Minicikte olsa beni mutlu eden bir şey varsa ona yöneldim. Sınırlarımı aştım. Önceden yazılarımı kimseyle paylaşmazken, şimdi herkes okusun istiyorum. Belki benim yaşadıklarımı yaşayan, hissettiklerimi hisseden insanlara ulaşabilirim umuduyla yazmaya devam ediyorum.

Son olarak eklemek istediğim ; Huzuru dışarıda veya eşyalarda aramayın. Huzur sizin içinizde, sadece onu oradan çekip çıkarmanız gerekiyor. Biliyorum, hayat zor ancak kendinize biraz da olsa nefes alacağınız bir ortam ve bir an yaratabilirsiniz.

Sevgiler.

Merve Çiftci

Merve Çiftci tarafından yayımlandı

Merhaba, blog'uma hoş geldiniz. Burada gündelik hayat hakkındaki görüşlerimi dile getiriyorum. Her Cuma yeni yazı yayınlıyorum. Yazılarım hakkında görüşlerinizi belirtir ve takip ederseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: